Prefabrykowane mury oporowe – niezbędne elementy wytrzymałej konstrukcji

Ściana oporowa, zwana również elką betonową lub murem oporowym, to inaczej samodzielne konstrukcja żelbetowa, której głównym zadaniem jest przytrzymywanie poziomego parcia gruntu, pochodzącego od nasypu. Ściana oporowa powinna być wykonana z żelbetu, gabionów lub bloków betonowych. Firma Westerwelle, aby spełnić najwyższe oczekiwania Klientów, opracowała bogatą ofertę, zawierającą najwyższej jakości żelbetowe mury oporowe, ściany oporowe. Nasza firma produkuje mury oporowe dające  możliwość zabezpieczenia skarpy przy użyciu elementów oporowych i stworzenia świetnego muru oporowego który uzupełni architektoniczny projekt w dowolnej zabudowie . Mury oporowe są praktycznym rozwiązaniem zabudowy . Nadają się do zagospodarowania przestrzeni miejskiej.

W naszej ofercie znajdziesz tzw. ściany oporowe i mury oporowe (elki betonowe), takie jak:

 • Ściana oporowa GIGANT – to żelbetowy mur oporowy z koszem zbrojeniowym. Nadaje się do trzymania naziomu i parcia gruntu dróg, ramp przeładunkowych oraz ramp kolejowych. Przenoszą obciążenia ruchome do 33 Kn/m2; charakteryzują się głęboką otuliną zbrojenia. Ten typ murów oporowych wykorzystywany jest jako element ścian w zabezpieczeniach w budownictwie naziemnym. Stosowane są również w budownictwie, przy podziemnych garażach jako solidne podparcie.
 • Ściana oporowa MEGANT – to szerokie elki betonowe o długości montażowej do 4 metrów. Mogą zostać wykorzystane do wzmacniania dużych powierzchni. Ten typ ściany z betonu jest przystosowany do przenoszenia obciążeń parcia gruntem.
 • Ściana oporowa MEDIKANT – inaczej elki betonowe, które stosowane są do realizacji projektów budowlanych o niskich i wysokich przypadkach obciążeń. Taki murek oporowy jest najczęściej wykorzystywany w ogrodach. Idealnie nadaje się do zabezpieczenia terenów zielonych przy ścieżkach rowerowych czy parkingach, położonych na wzniesieniach. Dzięki nim stworzysz w swoim ogrodzie uporządkowaną przestrzeń.
 • Ściana oporowa T-KANT – to mur oporowy wolnostojący. Nadaje się do budowy boksów na materiały sypkie. Jego struktura zapewnia stabilizację materiału z obu stron. Są to ściany oporowe o szerokim wachlarzu zastosowań. Nie tylko ułatwiają utrzymanie porządku, ale i udoskonala zaplecze. Ten mur oporowy można również zastosować jako ochronę przeciwpowodziową. Stosuje się je również przy budowie mostów. Stabilna konstrukcja i duża wytrzymałość.
 • Ściana oporowa PRIVANT – to popularne ściany oporowe o wysokości do 2 metrów. Stosowane są do wyrównywania różnic wysokości w budownictwie, a w szczególności małej architekturze. Tworzy się z nich małe rampy kolejowe. Wykorzystywane są głównie w budownictwie mieszkaniowym, bo sprawdzają się w przypadku niewielkiego obciążenia statycznego. Idealnie nadają się do zniwelowania nierówności terenu. Dzięki temu stworzysz piękny murek oporowy, który idealnie wpasuje się w Twój ogród.
 • Ściana oporowa VISIOKANT – mury oporowe o powierzchni gładkiej z dwóch stron. Wykonane w specjalnej formie, najczęściej stosowane do kształtowania terenów zielonych oraz w budownictwie mieszkaniowym. Prosty i minimalistyczny, to z pewnością tylko jedna z niewielu zalet muru oporowego.

Elki betonowe i oporowe mury elementem nowoczesnej architektury

Żelbetowe mury oporowe już dawno przestały być wykorzystywane wyłącznie w budownictwie drogowym czy do budowania boksów na materiały na terenach przemysłowych. Obecnie coraz więcej nowoczesnych projektów architektonicznych, zarówno publicznych, jak i prywatnych, zawiera propozycje użycia elki betonowej do wzniesienia różnego rodzaju aranżacyjnych i rozwiązań. Mur oporowy żelbetowy coraz częściej stosowany jest w procesie tworzenia podpory podjazdów czy wjazdów na prywatnych posesjach, a nawet do wniesienia nowoczesnego betonowego ogrodzenia. W przestrzeni miejskiej oporowe mury wykorzystywane są wraz z betonowymi stopniami. Elki betonowe w takich konstrukcjach pełnią dwojaką funkcję – podtrzymują całą konstrukcję oraz służą jako balustrady. Westerwelle podejmie się wykonania ścianek oporowych o różnych kształtach i kolorach, zgodnie z oczekiwaniami Klienta. Nasze mury oporowe to wysoka jakość i atrakcyjna cena.

Bardzo wytrzymała ściana oporowa

Mury oporowe Westerwelle (inaczej ściany oporowe lub elki betonowe) występują w dwóch formach „L” i „T”. Mury oporowe umożliwiają redukcję kosztów pracy oraz skracają czas budowy. Pomogą utrzymać porządek materiałów budowlanych. Szczególnie tych sypkich. Oferowane przez nas produkty charakteryzują się wytrzymałością na obciążenia statyczne, trwałością i odpornością na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne i środowiskowe. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór ścian oporowych o różnych rozmiarach, które na życzenie Klienta możemy zróżnicować kolorystycznie.

Dodatkowe elementy z żelbetu na osuwający się grunt

W naszej ofercie znajdują się również dodatkowe elementy z betonu oraz żelbetu, które znajdują swoje zastosowania w budownictwie. Jednym z nich są stopnie betonowe, służące do budowy schodów zewnętrznych. W naszej ofercie znajduje się również MEGABLOK, przydatny w budowie składów materiałów, otwartych składowisk na budowach, złomowisk, placów magazynowych, żwirowni i betoniarni, magazynów recyklingu, gospodarstw rolnych oraz budowy ochrony przeciwpowodziowej. Montaż tego typu murów oporowych jest prosty i nie wymaga specjalnych środków. Wystarczy stabilne podłoże. To dobre rozwiązanie na budowach, gdzie porządek jest niezwykle ważny.

Westerwelle oferuje mury oporowe, które sprawdzą się w:

 • procesie budowy ramp i przejść;
 • projektach małej architektury;
 • budownictwie drogowym;
 • stabilizowaniu skarp i uskoków ziemnych;
 • tworzeniu boksów magazynowych;
 • budowaniu wjazdów do garaży i kanałów;
 • budowie peronów kolejowych.

Nasze mury oporowe charakteryzują się estetycznym wyglądem. Nasze elementy gwarantują gładką powierzchnię oraz łatwy i szybki montaż. Mury oporowe, ściany z żelbetu to praktyczne produkty, które skutecznie sprawdzaja sie w każdych warunkach. Ponadto mury oporowe są estetyczne i minimalistyczne. Z pewnością wpasują się w Twój ogród czy taras. Szerokie zastosowania muru oporowego sprawiają, że jest to pożądany produkt.

 

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia optymalnej użyteczności. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. Dalsze informacje
Zgadzam się