Prefabrykowane ściany oporowe i mury - niezbędne elementy wytrzymałej konstrukcji

Ściana oporowa, zwana również elką betonową lub murem oporowym, to inaczej samodzielne konstrukcja żelbetowa, której głównym zadaniem jest powstrzymywanie poziomego parcia gruntu, pochodzącego od nasypu. Ściana oporowa powinna być wykonana z żelbetu, gabionów lub bloków betonowych. Firma Westerwelle, aby spełnić najwyższe oczekiwania Klientów, opracowała bogatą ofertę, zawierającą najwyższej jakości żelbetowe ściany oporowe.

Ściany oporowe z naszej oferty to elementy takie jak:

(ściany oporowe to potocznie tzw. elki betonowe)

 • Ściana oporowa GIGANT – to żelbetowa ściana oporowa z koszem zbrojeniowym; nadaje się do trzymania naziomu i parcia gruntu dróg, ramp przeładunkowych oraz ramp kolejowych; przenoszą obciążenia ruchome do 33 Kn/m2; charakteryzują się głęboką otuliną zbrojenia; wykorzystywane są jako elementy ścian w zabezpieczeniach w budownictwie naziemnym; stosowane również w budownictwie podziemnych do budowy garaży.
 • Ściana oporowa MEGANT – to szerokie elki betonowe o długości montażowej do 4 metrów; mogą zostać wykorzystane do wzmacniania dużych powierzchni i przenoszenia obciążeń parcia gruntem.
 • Ściana oporowa MEDIKANT – inaczej elki betonowe, które stosowane są do realizacji projektów budowlanych o niskich i wysokich przypadkach obciążeń.
 • Ściana oporowa T-KANT – to ściany oporowe wolnostojące; nadają się do budowy boksów na materiały sypkie; ściany oporowe o szerokim wachlarzu zastosowań.
 • Ściana oporowa PRIVANT – to popularne ściany oporowe o wysokości do 2 metrów; stosowane do wyrównywania różnic wysokości w budownictwie, a w szczególności małej architekturze; tworzy się z nich małe rampy kolejowe; wykorzystywane w budownictwie mieszkaniowym; sprawdzają się w przypadku niewielkiego obciążenia statycznego.
 • Ściana oporowa VISIOKANT – mury oporowe o powierzchni gładkiej z dwóch stron; wykonane w specjalnej formie; najczęściej stosowane do kształtowania terenów zielonych oraz w budownictwie mieszkaniowym.

Ściany oporowe elementem nowoczesnej architektury

Betonowe mury oporowe już dawno przestały być wykorzystywane wyłącznie w budownictwie drogowym. Dawniej najczęściej były używane do zabudowań architektury krajobrazu w dużych miastach, czy do zbudowania boksów na materiały na terenach przemysłowych. Obecnie coraz więcej nowoczesnych projektów architektonicznych, zarówno publicznych, jak i prywatnych, zawiera propozycje użycia ściany betonowej do wzniesienia różnego rodzaju aranżacyjnych rozwiązań. Ściany betonowe coraz częściej stosowane są w procesie tworzenia podpory podjazdów czy wjazdów na prywatnych posesjach, a nawet do wniesienia nowoczesnego betonowego ogrodzenia. W przestrzeni miejskiej elki betonowe wykorzystywane są wraz z betonowymi stopniami. Mury betonowe "elki" w takich konstrukcjach pełnią dwojaką funkcję – podtrzymują całą konstrukcję oraz służą jako balustrady. Westerwelle podejmie się wykonania ścianek oporowych o różnych kształtach i kolorach, zgodnie z oczekiwaniami Klienta.

Bardzo wytrzymała ściana oporowa

Mury oporowe Westerwelle (inaczej ściany oporowe lub elki betonowe) występują w dwóch formach „L” i „T”. Mury oporowe umożliwiają redukcję kosztów pracy oraz skracają czas budowy. Oferowane przez nas produkty charakteryzują się wytrzymałością na obciążenia statyczne, trwałością i odpornością na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne i środowiskowe. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór ścian oporowych o różnych rozmiarach, które na życzenie Klienta możemy zróżnicować kolorystycznie.

Ściany i mury oporowe -  rozwiązanie na osuwający się grunt

W naszej ofercie znajdują się również dodatkowe elementy z betonu oraz żelbetu, które znajdują swoje zastosowania w budownictwie. Jednym z nich są stopnie betonowe, służące do budowy schodów zewnętrznych. W naszej ofercie znajduje się również MEGABLOK, przydatny w budowie składów materiałów, otwartych składowisk na budowach, złomowisk, placów magazynowych, żwirowni i betoniarni, magazynów recyklingu, gospodarstw rolnych oraz budowy ochrony przeciwpowodziowej.

 

  Westerwelle oferuje mury oporowe, które sprawdzą się w:
 • procesie budowy ramp i przejść;
 • projektach małej architektury;
 • budownictwie drogowym;
 • stabilizowaniu skarp i uskoków ziemnych;
 • tworzeniu boksów magazynowych;
 • budowaniu wjazdów do garaży i kanałów;
 • budowie peronów kolejowych.

 • Nasze produkty charakteryzują się estetycznym wyglądem. Wszystkim Klientom gwarantujemy gładką powierzchnię zamówionych produktów oraz łatwy i szybki montaż.

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia optymalnej użyteczności. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. Dalsze informacje
Zgadzam się