>

O nas

Beton jest naszym materiałem od 1955

Westerwelle to firma rodzinna już w trzeciej generacji gwarantująca niezawodność, uczciwe ceny i krótki czas dostawy. Jako partner w handlu materiałami budowlanymi, Westerwelle zawsze spełnia wymagania inżynierii budowlanej. Przez lata produkcji elementów betonowych udało nam się wiele poprawić, zoptymalizować i ujednolicić. Receptury, konstrukcje i kształty naszych elementów betonowych,  jak również powierzchnie, kolory, struktury, systemy łączników, wyposażenia oraz procesy produkcyjne podlegają naszym wysokim standardom jakości.

Równie mocno w centrum naszego zainteresowania są usługi serwisowe, gdyż nasze produkty mają swoją markę. Program produkcji obejmuje ściany oporowe o różnych wymiarach, formach i wykończeniach, jak również stopnie schodowe i elementy nietypowe o zaskakująco wielostronnych obszarach zastosowań. Chętnie pomagamy także naszym partnerom w obszarze planowania technicznego i obliczeń statycznych. To obsługa, którą nasi klienci cenią.

Gdy w 1955 Wilhelm Westerwelle wraz ze swą żoną Hildą zakładał przedsiębiorstwo, główny asortyment produkcji stanowiły krawężniki, płyty i wyroby brukarskie. Manfred i Cornelia Westerwelle wraz z objęciem firmy w 1985, wprowadzili nowe standardy w zakresie jakości, marketingu i sprzedaży. 

W 2005 Westerwelle otwiera we Wrocławiu biuro sprzedaży dla klientów z Europy Wschodniej, a po znacznym wzroście popytu na swoje produkty, latem 2008 zapada decyzją o otwarciu kolejnego zakładu produkcyjnego w Beeskow, w Brandenburgii, 30 km od polskiej granicy.

Od 2010 prowadzenie firmy z tradycjami obejmuje Kai-Uwe Westerwelle.    Od tego czasu oba zakłady zostały rozbudowane, a w roku 2014 wraz z  P&A w Lehrte oraz w roku 2019 z Woehe & Heydemann w Kummerfeld utworzyli dwa składy wyrobów, które zapewniają naszym klientom w całych Niemczech jeszcze łatwiejszy dostęp do naszych ścian oporowych. Kolejna lokalizacja w Polsce, Mrągowo, została otwarta w 2019, co dodatkowo zwiększa międzynarodową sprzedaż Westerwelle.