>

O nas

Beton jest naszym materiałem od 1955

Westerwelle jest rodzinną, wielopokoleniową firmą o ugruntowanej pozycji na rynku. Jej produkty to gwarancja niezawodności, uczciwe ceny i krótki czas dostawy. Jako producent oraz partner w handlu materiałami budowlanymi, Westerwelle zawsze spełnia wymagania inżynierii budowlanej. Przez lata produkcji elementów betonowych udało nam się wiele, zoptymalizować i ujednolicić. Receptury, konstrukcje i kształty naszych elementów betonowych, jak również powierzchnie, kolory, struktury, systemy łączników, wyposażenie oraz procesy produkcyjne podlegają naszym wysokim standardom.

Program produkcji obejmuje ściany oporowe o różnych wymiarach, formach i wykończeniach, stopnie schodowe i elementy nietypowe o wielostronnych obszarach zastosowań. Chętnie pomagamy naszym partnerom w obszarze planowania technicznego i obliczeń statycznych.

Luftansicht Beeskow
Luftansicht Herford

Gdy w 1955 Wilhelm Westerwelle wraz ze swą żoną Hildą rozpoczął działalność produkcyjną, główny asortyment stanowiły krawężniki, płyty i wyroby brukarskie. Manfred i Cornelia Westerwelle wraz z objęciem firmy w 1985, wprowadzili nowe standardy w zakresie jakości, marketingu i sprzedaży.

W 2005 Westerwelle otwiera we Wrocławiu biuro sprzedaży dla klientów z Europy Wschodniej, a po znacznym wzroście popytu na swoje produkty, latem 2008 zapada decyzją o otwarciu kolejnego zakładu produkcyjnego w Beeskow, w Brandenburgii, 30 km od polskiej granicy.

Od 2010 prowadzenie firmy z tradycjami obejmuje Kai-Uwe Westerwelle. Od tego czasu oba zakłady zostały rozbudowane, a w roku 2014 wraz z P&A w Lehrte oraz w roku 2019 z Woehe & Heydemann w Kummerfeld
utworzyli dwa składy wyrobów, które zapewniają naszym klientom w całych Niemczech jeszcze łatwiejszy dostęp do naszych ścian oporowych. Kolejna lokalizacja w Polsce, Mrągowo, została otwarta w 2019, co dodatkowo zwiększa międzynarodową sprzedaż Westerwelle.


Upoważnieni prokurenci wzmacniają szczebel zarządzający  w następujących obszarach: (od lewej do prawej) Pan Tamer Kalkan jako dyrektor techniczny, dyrektor zakładu w Herford Pan Bernd Lindemann, nasza dyrektor sprzedaży Pani Claudia Carini, sam Pan Kai-Uwe Westerwelle, Pani Susanne Voigt w dziale księgowości oraz Pan Guido Poßin, dyrektor zakładu w Beeskow. Zespół składa się z osób, które już od wielu lat pracują ramię w ramię nad rozwojem i sukcesem naszej firmy!