Narożniki

Zmienne narożniki wewnętrzne i zewnętrzne z betonu

Przy wielu inwestycjach budowlanych zachodzi potrzeba zastosowania elementów narożnikowych. Dlatego oferujemy, jako uzupełnienie do naszych ścianek oporowych różnego rodzaju elementy narożne jedno- i dwuczęściowe. Standardowo elementy narożne do 500 cm wysokości o kątach 90° lub 135°. Na życzenie klienta wykonujemy również elementy narożne o innych kątach.

Standardowo wytwarzamy dla Państwa narożniki zewnętrzne i wewnętrzne o kącie 90° z prosto ściętymi krawędziami. Bez problemu możemy także zaproponować indywidualne rozwiązania, takie jak zewnętrzne i wewnętrzne o k ącie 135° oraz zmienne kąty wedle Państwa wymagań.

Jako pomoc przy ustawianiu i montażu narożników jednoczęściowych, od strony stopy znajdują się w nich tuleje M 16. Można je ustawić i zamontować np. za pomocą uchwytów M16.

Jeżeli do ścianki oporowej, której stopa ma więcej niż 45 cm (przy długości montażowej 50 cm) lub 95 cm (przy długości montażowej 100 cm) dostawia się narożnik, wtedy jako element sąsiadujący z narożnikiem należy zastosować element z krótszą stopą (prosimy zamawiać w razie potrzeby).

Stopy narożników należy zalać na całej ich powierzchni min. 20 cm warstwą betonu (min. C20/25). Zbrojenie na górze i na dole min. Q335A.

Zewnętrzne

Wewnętrzne

Zmienne narożniki wewnętrzne i zewnętrzne z zaokrągleniem

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia optymalnej użyteczności. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. Dalsze informacje
Zgadzam się