Uszlachetnianie

To i owo dla elementów betonowych

Kolory

Dodanie specjalnego barwnika na etapie produkcji elementów betonowych sprawia, iż prefabrykaty nabierają wyjątkowego charakteru. Jesteśmy w stanie otrzymać niemal wszystkie odcienie kolorów na elementach. Produkcja elementów kolorowych odbywa się na bazie szarego cementu. Przy dużych realizacjach po dodaniu barwnika zalecamy sporządzenie próbnego elementu do Państwa oceny.
Elementy betonowe barwione w „masie” nie są tak jednolite, jak elementy malowane. Niejednorodność odcieni koloru jest efektem pożądanym – charakterystyczne różnice odcieni i blaknięcia sprawiają, że prefabrykat betonowy staje się wyjątkowy. Ze względu na koszty, należy zaznaczyć, że farba powierzchniowa jest tańsza, jednak nie oddaje indywidualnego i wyjątkowego "charakteru" ścian oporowych i innych elementów.

Struktury

Indywidualność oraz własny urok budynku i ich integracja z krajobrazem są obecnie istotnym aspektem, który należy uwzględnić przy projektowaniu. Beton daje architektowi nieograniczone możliwości projektowe, ze względu na swoje właściwości mechaniczne i plastyczne. Żaden inny materiał budowlany nie jest w stanie tak połączyć ekonomii, trwałości i estetyki.
Dla wszystkich wyrobów z betonu wykorzystywanych jako elewacja, element architektury lub element wewnątrz oferujemy naszym klientom możliwość wyboru struktury zewnętrznej i aranżacji, wykorzystującej wpływ gry światłocienia na ścianę tak, aby wykorzystać światło słoneczne i jego kierunek dla jej podkreślenia, bądź też dyskretnie schować ją w tle.

Powierzchnie - Anty Graffiti

Fasada to wizytówka obiektu. Powłoka anty-graffiti chroni w sposób niewidoczny wszelkiego rodzaju powierzchnie betonowe przed wandalizmem „domorosłych artystów”. Bezbarwna impregnacja trwale zabezpiecza i może być stosowana już na świeżym betonie, bez zmiany jego wyglądu i tekstury. Długotrwała ochrona i odporność na warunki atmosferyczne sprawia, że czyszczenie tak zaimpregnowanej fasady jest proste i ekonomiczne.

Powierzchnie - Hydrofobizacja

Dzięki hydrofobizacji materiał budowlany staje się odporny na wodę poprzez maksymalną redukcję jego nasiąkliwości. Materiał hydrofobizujący zatyka wewnętrzne pory i powierzchnie kapilarne, czyniąc je tym samym wodoodpornymi. Przy czym pory i kapilary nie są zamknięte co oznacza, że aktywność oddechowa materiału budowlanego pozostaje właściwie bez zmian. Wszystkie środki hydrofobizujące na bazie związków krzemoorganicznych potrzebują do osiągnięcia reakcji do składnika końcowego (żywica silikonowa) wilgoci, która występuje w wystarczającej ilości w każdym materiale budowlanym (wchłaniana). Do uzyskania optymalnej wydajności należy również to, aby cząsteczki żywicy silikonowej mocno wiązały się chemicznie z powierzchnią materiału budowlanego, a jej cząsteczki hydrofobowe mogły rozciągać się w części wolnej przestrzeni między porami. Hydrofobizacja przyczynia się do ochrony przed wpływami atmosferycznymi i uszkodzeniami. Kombinacja anty grafitii oraz hydrofobizacji nie jest możliwa.

Oświetlenie i akcenty roślinne

Nasze ściany oporowe można dodatkowo wizualnie upiększyć przy pomocy elementów ozdobnych, np. montując w nich oświetlenie, co gwarantuje zwrócenie na nie uwagi nocą. Także bezpieczeństwo jest dla nas ważne, więc możemy wpuścić oświetlenie w stopnie schodowe, dzięki czemu nie przeoczymy schodów w ciemności. Ponadto na życzenie możemy wyposażyć nasze elementy w otwory nawadniające dla roślin, co ożywia ściankę oporową, dodając jej nieco świeżości. Akcent dekoracyjny dla ramp, podjazdów i parkingów.

Napisy

Niech Państwo zaskoczą wyjątkowym napisem na prefabrykacie np. własną nazwą lub rokiem ukończenia budowy. Harmonijne umiejscowienie na powierzchni nada Państwa elementowi niepowtarzanego charakteru. Taki rodzaj dekoracji to wspaniała i elegancka możliwość kształtowania terenu – a do tego dająca efekt.

Piaskowanie

Oferujemy Państwu piaskowanie powierzchni w trzech różnych gradacjach – drobnej, średniej i grubej . Widoczna ziarnista powierzchnia, uzyskana w wyniku piaskowania otrzymuje swój naturalny odcień. Zalecamy przygotowanie próbki.

Powierzchnie antypoślizgowe

Wszystkie powierzchnie betonowe, niezależnie od ich kształtu i wielkości, można wyposażyć w odpowiednią, antypoślizgową strukturę powierzchni, zapewniającą bezpieczeństwo poruszających się po niej osób. Na życzenie możemy wyprodukować elementy w klasie antypoślizgowości R11, R13.
 

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia optymalnej użyteczności. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. Dalsze informacje
Zgadzam się