Produkcja elementów betonowych dla aranżacji na miarę XXI wieku

Produkcja elementów betonowych przebiega w kilku etapach, na które składają się przygotowanie form oraz zbrojenia, wyrobienie betonu zgodnie z opracowaną mieszanką, wprowadzenie do formy i zagęszczenie, po czym – dojrzewanie betonu. Do wytwarzania betonu wykorzystuje się cement, kruszywa, wodę i zbrojenie, wcześniej wykonane z prętów, siatek lub włókien. Można również użyć uzbrojenia w formie tzw. zbrojenia aktywnego, czyli cięgien lub kabli. Poza tym do produkcji elementów betonowych używa się wkładek dystansowych, które stabilizują zbrojenie oraz elementów łączących, takich jak kotwy, kasety czy szyny. W procesie produkcji elementów betonowych niezbędne są środki antyadhezyjne, które zapobiegają przywieraniu betonu do powierzchni form podczas produkcji. Ważne jest, żeby nakładać je cienką warstwą tak, aby na gotowym produkcie nie pozostały zacieki. W Westerwelle stosujemy wyłącznie wysokiej jakości betony klasy C 30/37 zgodnie z normą DIN 1045: 2001-07 oraz wyższe. Na życzenieKlienta możliwe jest zastosowanie każdej innej klasy betonu.

Do produkcji betonowych wyrobów firma Westerwelle używa:

  • ● betonu samozagęszczalnego, który powstaje z płynnej mieszanki betonowej, ulegającej naturalnemu zagęszczeniu pod wpływem grawitacji. Taki beton całkowicie ulega odpowietrzeniu i dokładnie wypełnia formę. Z mieszanki betonu tej klasy wykonuje się produkty z gęsto ułożonym zbrojeniu i o indywidualnych strukturach powierzchni. Dzięki takiej mieszance uzyskujemy maksymalnie gładką powierzchnię. Wytrzymałość wykonanych z niego elementów będzie zależała od typu mieszanki. Zawartość cementu w takim betonie waha się od 350 do 450 kg/m³.

  • ● betonu architektonicznego, który pozwala nam uzyskać wysokiej jakości betonowe produkty, których powierzchnia może być idealnie gładka. Struktura betonu architektonicznego może też imitować inne materiały, które uzyskuje się, stosując specjalne matryce oraz dzięki szlifowaniu czy piaskowaniu. Taki beton można też z powodzeniem barwić w masie, poprzez dodanie pigmentu do mieszanki.

W naszych zakładach, produkujących elementy betonowe Westerwelle każdorazowo przeprowadzamy kontrolę jakości naszych betonowych mieszanek. Elementy, które między innymi sprawdzamy to:

  • ● chemiczny skład kruszywa i jego jednorodność;

  • ● gęstość mieszanki jej jednorodność;

  • ● konsystencje mieszanki;

  • ● szczelność rozłożenia mieszanki w matrycy.

Tajemnica tkwi w odpowiednich składnikach

Dobierając składniki mieszanki betonowej, potrzebnej do produkcji elementów betonowych, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę klasę betonu, przewidywane obciążenia, zbrojenie. Równie ważne są wymiary i kształt produktu oraz jego przeznaczenie, w tym rodzaj ekspozycji.

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia optymalnej użyteczności. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. Dalsze informacje
Zgadzam się