Elka betonowa – rozwiązanie na miarę potrzeb współczesnego odbiorcy

W dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów na stworzenie oryginalnie zaaranżowanej przestrzeni. Szczególnie jeśli ma być ona przeznaczona dla użytku publicznego, a więc dostosowana do potrzeb ogółu i zapewniająca bezpieczeństwo jej użytkownikom. Pod tym względem coraz częściej korzysta się z elementów, składających się na mury oporowe, takich jak elki betonowe, które dzięki posiadanym właściwościom cieszą się wieloma możliwościami zastosowań.

Wszechstronne zastosowanie elki betonowej firmy Westerwelle

Prezentowane przez nas produkty składają się na bogaty asortyment firmy Westerwelle, dotyczący między innymi murów oporowych. Na potrzeby Klientów udostępniamy liczne warianty kształtów ścian oporowych, z których najpopularniejsze stanowią murki prefabrykowane w kształcie litery L. Do jej zalet należy m.in. duża wytrzymałość oraz odporność na niekorzystne warunki pogodowe. Umożliwiamy dopasowanie betonowych elementów do indywidualnych potrzeb Klientów poprzez dostosowanie kolorów i wzorów ścian oporowych.

Oferowane przez firmę Westerwelle elki betonowe to rozwiązanie, które sprawdza się w procesie tworzenia funkcjonalnej przestrzeni. Podstawową funkcją ścian oporowych jest niwelowanie różnic wysokościowych, przy jednoczesnym podtrzymywaniu osuwającego się gruntu. Ściany oporowe tego typu mogą służyć do zbudowania specjalnych boksów zarówno na kruszywa, jak i odpady.

Zastosowanie elki nie ogranicza się wyłącznie do tego rozwiązania. Za sprawą swojego kształtu i dużej wytrzymałości jest często wykorzystywana jako element infrastruktury. Użyteczność publiczna czy przemysłowa pozwala wykorzystać te prefabrykaty do podpierania tarasów pod zabudowę, basenów czy parkingów. Potencjał w wykorzystaniu elek betonowych można zauważyć również w aranżacjach ogrodów, gdzie elki pełnią funkcję elementów wystroju czy podpory dla roślin.

Prefabrykowane ściany, takie jak elki betonowe, oferowane przez Westerwelle, mogą stanowić elementy konstrukcyjne:

  • ● wjazdów do garaży;

  • ● zasieków magazynowych;

  • ● budownictwa drogowego;

  • ● przeznaczone do budowy przejść;

  • ● peronów kolejowych i ramp;

  • ● typowych murów oporowych.

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia optymalnej użyteczności. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. Dalsze informacje
Zgadzam się