Elementy specjalne

Z nami uda się sprostać każdemu wyzwaniu

Ściany oporowe ze ściętą krawędzią górną

Nasze ściany oporowe ze ściętą krawędzią górną mogą być wykorzystywane do różnych projektów budowlanych, a do tego można je indywidualne dopasować. Wybór koloru pozostawiamy Państwu: można wybrać subtelny antracyt, klasyczne odcienie brązu lub dla odmiany charakterystyczne i wyraziste kolory. Ponadto można wykonać skosy zgodne z Państwa wyobrażeniem, dopasowując ich rozmiar do całości ścianki. Trwałe, proste i funkcjonalne – do tego idealne dla różnego rodzaju obciążeń. Eleganckie i ponadczasowe rozwiązanie dla każdego projektu. Na indywidualne życzenie również możliwe skosy.

Zirkant

W projektowaniu ogrodów i parków aspekty estetyczne odgrywają rolę pierwszoplanową. Dzięki ściankom oporowym Zirkant można wykonać prawie wszystkie formy:
prostoliniowe, prostokątne, okrągłe albo pomysłowe linie wijące się jak wąż. Czy to jako podpora podjazdu lub wjazdu, czy też wycięcia lub wcięcia dla nasadzeń roślin ogrodowych, dzięki ściankom oporowym Zirkant urzeczywistnić można wszelkie własne pomysły, do tego w korzystnej cenie. Piaskowana powierzchnia i szeroka gama kolorów czyni z Zirkanta atrakcyjny element niejednego projektu.

Obliczenie statyczne

Standardowo nasze ścianki oporowe posiadają zbrojenie konstrukcyjne w postaci siatki zbrojeniowej Q335A oraz zbrojenie główne (pętle) zgodnie z wymaganiami statycznymi według ZT V-IN G obliczeń statycznych. Jeśli wymagane są obliczenia statyczne z uwzględnieniem ZT V-IN G, względnie DIN FB 102, możemy je wykonać za dodatkową opłatą. Założenia przyjęte do obliczeń ścian: ciężar objętościowy gruntu zasypowego: 19 kN /m3; kąt tarcia wewnętrznego: 35 stopni, Delta: 2 / 3Phi; dopuszczalne ciśnienie gleby < 250 kN / m²; przyjęcie obciążenia na życzenie. Jeśli taka dokumentacja produkcyjna jest do wykonania i do przekazania, jej zakres oraz koszt ustalana jest każdorazowo.

Elementy z uszczelnieniem HDPE

Zakres usługi „wykonanie uszczelnienia HDPE (uszczelką polietylenową)” polega na wykonaniu otworów z dwóch boków ścianki oporowej z tyłu, celem zamontowania w nich uszczelek HDPE (polietylenowych) – nie wolno uszczelniać stóp . Po dostarczeniu wężyków uszczelniających, dopasowanych do ścianek oporowych zgodnie z ich wysokością, należy je zamontować na budowie. W przypadku różnic wysokości elementów i uszczelnień, należy nas o tym poinformować w trakcie realizacji zlecenia, tak abyśmy mogli zrealizować je prawidłowo. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Segmenty koliste ze ścianek oporowych

Dzięki naszemu pomysłowi na segmenty koliste każdy projekt da się optymalnie zaokrąglić. W najprawdziwszym tego słowa znaczeniu, gdyż segmenty koliste z naszych ścian oporowych są naprawdę miłe dla oka, a do tego funkcjonalne. Mogą przykładowo służyć za ograniczniki koliście ukształtowanych wjazdów do garaży podziemnych lub na place parkingowe. Odporne na wiatr i warunki atmosferyczne, a na życzenie mogą być także zabezpieczone specjalną powłoką ochronną, ułatwiającą usuwanie niechcianego graffiti. Niech Państwo nie zapomną o tym, że kształt i kolor można dopasować do wymagań klienta. Segmenty koliste ze ścianek oporowych Westerwelle - doskonałe, stabilne, idealne rozwiązanie każdego pomysłu.

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia optymalnej użyteczności. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. Dalsze informacje
Zgadzam się